Internet (současnost)

30. října 2007 v 20:24 |  Referátky

Současnost Internetu

Jedním z nejpoužívanějších slov současnosti je slovo Internet. Mluví se o něm ve spojení s informacemi, komunikacemi a jinými vymoženostmi moderního světa. Internet však není jen pro počítačové odborníky, ale může ho využít kdokoliv z nás. Jednou z příčin, které vedly právě k rozvoji Internetu, je jeho snadné používání. Pro práci s Internetem už není potřebná znalost příkazů.
Co je to WWW?
Zkratka WWW (World Wide Web) znamená v překladu přibližně něco jako "síť obepínající planetu" a přesně vystihuje rozšíření této sítě. Internet dnes najdete od Grónska až po Austrálii. Princip pohybu po Internetu spočívá pouze v klikání myší.
Multimédia
Na Internetu mají multimédia také velký význam. Jde o to, že na WWW stránkách můžete najít různé multimediální prvky (např. obrázky, hudbu, video). I když současná rychlost internetového spojení nedovoluje plynule přehrávat klasický videozáznam.
Dnes už je i v ČR běžné, že rozhlasové stanice vysílají po Internetu.
Připojení
Jednou z variant je připojení pomocí pevné linky. Zatím je ještě dost drahé. Hodí se spíš k připojení celé sítě. V dnešní době se připojení realizuje nejčastěji pomocí modemu. Modem je zařízení, pomocí kterého se přes telefonní linku spojíte s počítačem poskytovatele Internetu. Naštěstí Český Telecom-teď už nazývaný jako O2-vyšel uživatelům Internetu vstříc a zavedl speciální telefonní čísla pro levnější připojení.
Nemusíte se obávat, že byste při prohlížení informací z USA platili mezinárodní telefonní poplatky. Ať na Internetu provádíte cokoliv a kdekoliv, platíte pouze telefonní poplatky za připojení ke svému poskytovateli.
CO INTERNET NABÍZÍ ??
V současné době existují na Internetu miliony WWW stránek, z nichž je většina v anglickém jazyce. Ale ani český Internet není chudý. I u nás je možné najít mnoho stránek, které obsahují velké množství informací.
jednou z oblastí, která se na Internetu rozvíjí obrovskou rychlostí, jsou informace, které můžete využít při práci.
Internet je největším konkurentem pro noviny. Výhodou internetového zpravodajství je jeho aktuálnost. K dispozici je velké množství stránek s aktuálním zpravodajstvím.
Internet začíná pomáhat i jako Zlaté stránky. Najdete zde totiž například slovníky, aktuální kurzovní lístky nebo velkou nabídku pracovních příležitostí. Ti, kdo se stále nemohou rozhodnout, kam na dovolenou, si mohou vybrat na stránkách cestovních kanceláří. Ty zde totiž nabízejí své katalogy.
Pokud se někdo zeptá, co mu může Internet nabídnout, existuje jen jedna správná odpověď: VŠECHNO. Na Internetu snad neexistuje oblast , o které by nebyly stovky stránek informací.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lady Gabrielle Lady Gabrielle | Web | 30. října 2007 v 20:33 | Reagovat

nepoužívám slovo internet, nýbrž net :-P

2 Vylulaná Loulinka Vylulaná Loulinka | 28. listopadu 2007 v 15:20 | Reagovat

OloOL tY Si MOj

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

ReklamaOficialní video ze Breaking Dawn (Rozbřesk)